Sev Radyo

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Türbanlı Öğretmen Dayağı Balıkesirde !

Türbanlı Öğretmen Dayağı Balıkesirde !

Tarih 14 Ekim 2013, 18:08 Editör Balıkesir Haber

Türbanlı Öğretmen Öğrencileri Andlarını Okuyor Diye Dövdü

                                    Çarşaflı öğretmen, Andımız dayağı attı

                
                     Daha önceden okula çarşafla girmesiyle gündeme gelen Elif K. isimli öğretmen şimdide Andımız okuduğu için öğrencileri dövdü Ayvalık’taki türbanlı öğretmen bu kez de dayak iddiası ile gündeme geldi. Lütfü Güren, Semih Ener, Aytekin Hunutlu ve Hülya Bakırtaş isimli veliler, olayı şöyle anlattı: “İki gün önce okulun bahçesinde Andımız’ı okumakisteyen bir grup 8. sınıf öğrencisi,müdür yardımcısı tarafından ‘Ne gürültü yapıyorsunuz lan, eşek oğlu eşekler’ denilerek engellenmiş.

                   Bugün ise türbanlı Türkçe öğretmeni E.K.nın dersinde öğrenciler gürültü yapınca öğretmen size eşek dendi hala gürültü yapıyorsunuz, diyerek öğrencilerin kafalarını tahtaya vurmuş.E.K. Yiğit adlı çocuğumuzla ‘Ne Mutlu Yiğit’ diye tahrik ederek,’Andımız zaten gereksizdi. İyi ki kaldırıldı. Çarşafı beğenmiyorsunuz, Atatürk’ün annesi ve karısı da çarşaflıydı’ demiş.

                  Çarşafı andıran siyah türban ve manto giyen öğretmen, okulumuza atandığından ...beri SBS’ye hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerine doğru dürüst ders işletmiyor. Öğretmenin daha önceki baskılardan psikolojisinin bozulduğunu düşünüyoruz” dedi.

  

   
                İfade için karakola giden öğrenci ve velilere Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP’li Meclis Üyesi Fahri Güren,İP yöneticileri İlkay Erpula ve Cafer Öztürk de destek verdi.
Türbanlı öğretmen yüzünden sınıftaki öğrenci ve veliler arasında kutuplaşma başladığını söyleyen Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin,”Ege’nin en batısına, plaja türbanlıöğretmen göndermek ayrıştırmadır.Türbanı, çarşafı normalleştirmeyi amaçlıyorlar.Beldemizdeki bu okulda yaşananlar huzuru kaçırdı.Baskıdan psikolojisi bozulanöğretmen öğrencilere verimli olamıyor.Aynı sorunu İç Anadolu’da görev yapan başı açık biröğretmenin de yaşaması muhtemeldir”dedi.


              Olayı haber alıp velilere hukuksal destek için Av. Nilay Toprak’ı karakola yönlendiren Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer de,”Yaşananlar AKP’nin Türk halkını ayrıştırma uygulamalarının bir örneğidir” diye konuştu.

Bu haber 507 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TÜRKİYEDEN SON DAKİKA HABERLER

COLA 12 Hastalığa Nedel Oluyor

COLA 12 Hastalığa Nedel Oluyor Cola'nın Verdiği Hastalıklar ve Rahatsızlıklar MUTLAKA OKUYUN

Mert'in katili tutuklandı...

Mert'in katili tutuklandı... Kars'ta öldürülen Mert Aydın'ın

Reklam Alanı

Reklam Alanı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam Alanı

Reklam Alanı

TCMB Kurlar

TCMB Kurlar
Merkez Bankası Kurları

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Balıkesir'in Haber Portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi