Sev Radyo

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Balıkesir Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi

Balıkesir Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi

Tarih 10 Kasım 2012, 13:53 Editör Balıkesir Haber

Balıkesir Belediyesi tarafından yapımı devam eden spor kompleksinin ismi 7 Kasım Çarşamba Günü yapılan Belediye Meclisi toplantısında görüşülerek, karara bağlandı.

 
 Balıkesir Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi devam
 
 
 
                        
              Belediye Meclisi toplantısında, spor kompleksine, MHP’li Meclis Üyeleri Yusuf Özenç, Tuna Aktürk ve Mustafa Bilsem’in Meclis Başkanlığı’na sunduğu önerge ile “Balıkesir Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi adının verilmesi istenildi. Gümüşçeşme mahallesi 20 M II Pafta 7633 ada 1 parselde bulunan ve yapımı devam eden spor kompleksinin isminin belirlenmesi ile ilgili sunulan önergeyi okuyan Belediye Başkanı İsmail Ok, oylamaya geçmeden önce Meclis Üyelerinin görüşlerini sordu.
 
 
              AKP Grup Sözcüsü Zafer Çakır söz aldı ve bu ismin verilmesine karşı çıktıklarını belirtti. Çakır, AKP grubu olarak siyasi kişilerin toplumun faydalandığı bu tarz yerlere isimlerinin verilmesine karşıyız ve ret oyu vereceğizdedi. Belediye Başkanı İsmail Ok da Zafer Çakır’a Kasımpaşa’da Recep Tayyip Erdoğan ismi var. Bu konuda bir şey söylemek ister misiniz?” sorusunu yöneltti. Zafer Çakır’da İstanbul’un kendilerini ilgilendirmediğini, Balıkesir’de görev yaptığını belirtti. Başkan Ok, Ben de İstanbul’da Kasımpaşa Stadı’na nasıl Recep Tayyip Erdoğan ismi veriliyorsa yada başka bir yerde siyasi kimliği olan ve devletin çeşitli kademelerinde görev yapmış, bu millete hizmet etmiş kişilerin isimlerinin verilmesi nasıl uygunsa; Alparslan Türkeş de evet bir siyasi kimliktir. Ama, onun ötesinde bu devlete çeşitli kademelerde hizmet etmiştir. Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Dolayısıyla tıpkı biraz önce verdiğim örneklerde olduğu gibi, bu ismin verilmesinde hiçbir sakınca yok. Tam tersine çok uygun olacağını düşünüyoruz” dedi.
 
 
 
            Konuşmaların ardından önerge oy çokluğuyla kabul edilerek Gümüşçeşme Mahallesi’nde yapımı devam eden spor kompleksinin adı “Balıkesir Belediyesi Alparslan Türkeş Spor Kompleksi” olarak belirlendi.

              Balıkesir Belediyesi’nce yapımı devam eden Spor kompleksi, 34.150 m² alana inşa edilmektedir. Bu komplekste; başta basketbol, voleybol, hentbol olmak üzere içerisinde her türlü salon sporunun yapılmasına imkan verecek bir spor salonu, içerisinde, bir öğrenme havuzu ve 150 kişilik izleyici tribünü bulunan yarı-olimpik kapalı bir yüzme havuzu bulunacak.
                           
             Balıkesir Belediyesi’nce önümüzdeki yaza bitirilmesi planlanan Alparslan Türkeş Spor Kompleksi’nde ayrıca, biri izleyici tribünlü olmak üzere 5 tenis kortu, yapay çime sahip bir halı saha, 100 araç kapasiteli bir açık otopark, açık hava sağlık spor aletleri ile 7’den 70’e bütün Balıkesir halkının faydalanabileceği bir açık hava sağlık spor alanı yer alırken son olarak ta; çocuklarını buraya getiren vatandaşlarımızın beklerken hoşça vakit geçirecekleri kafeteryalar bulunacak.

Bu haber 1363 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BALIKESİR İÇİN GÜZEL YAZILAR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk koyma töreniyle başladı. Balıkesirde 23 Nisan Atatürk Parkında Kutlandı

TÜRK BAYRAĞIYLA MEYDANLARDAYIZ

TÜRK BAYRAĞIYLA MEYDANLARDAYIZ 1 Mayıs, bu krizden büyük çözümle çıkmak için birleşme günüdür. ...

Reklam Alanı

Reklam Alanı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam Alanı

Reklam Alanı

TCMB Kurlar

TCMB Kurlar
Merkez Bankası Kurları

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Reklam Alanı

Balıkesir'in Haber Portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi