22 Şubat 2018 Perşembe
Logo

ŞARBON HASTALIĞI KONUSUNDA FARUK KULA YETKİLİLERİ UYARDI !


18-6-2016
ŞARBON HASTALIĞI KONUSUNDA FARUK KULA YETKİLİLERİ UYARDI !

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula Balıkesir’in zaman zaman tarımın başkenti olmasının sıkıntılarını da yaşadığını söyledi.

Faruk Kula’dan Tehlikeli uyarı  ?

     Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde yaşanan şarbon vakalarından dolayı ölen büyükbaş hayvanlarda telef olan hayvan sayısı 93’e çıktı.

           Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula Balıkesir’in zaman zaman tarımın başkenti olmasının sıkıntılarını da yaşadığını söyledi.

          Tarım ve hayvancılıkta keçiden koyuna, inekten balık ve arıya, tavuktan broilere kadar her çeşidin olduğunu belirten Başkan Kula, hayvancılık sektöründe bu yüzden Balıkesir’in pek çok tehdit ile mücadele etmek zorunda kaldığını kaydetti.

        Başkan Kula “Tarım İl Müdürümüz başta olmak üzere yetkililerimizin çabası takdire şayan. Yıllar önce kuş gribi ilk kez Balıkesir’de görüldü. Bakanlık ve İl Müdürlüğümüz uluslararası standartlarda bu hastalık ile mücadele etti. Şimdi şarbon belası hortladı. Biz bakıyoruz Tarım İl Müdürlüğü harekete geçmiş, uluslararası standartlarda yine önlemlerini almış.

     Ne yazık ki 90’nın üzerinde hayvanımız telef olmuş durumda. Aşılama yapıldığı için kontrol sağlanacaktır. Çiftçilerimizin de şarbon ile mücadelede hassas davranmaları ve şarbon aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Aksi halde bu hastalık başka yerlerde de görülebilir.

      Ben çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken Tarım İl Müdür Zekeriya Erdurmuş’u ve tüm müdürlük çalışanlarını olağan üstü gayretleri için kutluyorum” şeklinde konuştu.


Aramalar : sarbon, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım