6 Ağustos 2020 Perşembe
Logo

Balıkesir’de 6 Eylül’de Daha Başarılı Eğitim İçin İmzalar Atıldı !


14-1-2020
Balıkesir’de 6 Eylül’de Daha Başarılı Eğitim İçin İmzalar Atıldı !

Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Balıkesir Üniversitesi imzalarını attılar

AKADEMİK BAŞARI İÇİN İMZALAR ATILDI

Altıeylül’de eğitim öğrenim gören öğrenciler ve Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencilerinin akademik başarıları için imzalar atıldı. 
Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi arasında imzalanan protokol, Altıeylül’de eğitim gören Necatibey Eğitim Fakültesi öğrencilerinin akademik başarılarını arttırmayı ve onlara rehberlik etmeyi hedefliyor. NEF Dekanlığında yapılan imza töreninde konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet BAŞTÜRK  “Eğitime yönelik işbirliği protokolünü imzalamak için bir arada bulunuyoruz. Eğitim Fakültelerinde topluma hizmet uygulamaları bağlamında bazı derslerimiz var. Öğretmen adaylarımızdan, ekonomik olarak yetersiz ama akademik olarak başarılı olanlarına destek sağlıyoruz. Bu protokol ile birlikte, hem kurumlar arası çalışmayı ve işbirliğini artacak, hem de Fakültemizde okuyan öğrencilerimizAltıeylül ilçemizdeki öğrencilerimize LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanırken katkı sunarak deneyim kazanacaklar. Bir öğretmen adayımızın deneyim kazanması ve bir öğrencinin başarılı olması bile bizim için büyük bir kazanç olacaktır. Bu bağlamda Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

Geleceğin teminatı öğrenciler adına geçen yıl başlatılan güzel bir işbirliği olduğu konusuna değinin İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik; “Ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü olan öğrenciler için oldukça güzel bir proje için imzalarımızı attık. Geçen yıl başlayan bu projenin meyvelerini aldık. İlçemiz LGS sınavlarında il genelinde birinci sırada. Öğrencilerimize, eğitimcilerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Başarı bir ekip işi. Üniversite bünyesindeki öğrencilerimiz hem kendi öğretmenlik deneyimlerini geliştirecekler, hem de bizim öğrencilerimize bire bir etüt verme anlamında çok büyük katkı sağlayacaklar.  Projede kırsal mahallelerde okuyan öğrencilerimiz ile NEF öğrencilerinin bir araya gelmelerini sağlayacak, proje sonunda daizmir’e yapılacak matematik evi gezisinde lojistik desteği verecek olan Altıeylül Belediyemize, bu projeye de destek veren öğrencinin olduğu her yerde olanBaşkanımız Hasan Avcı’ya, Sayın Dekanıma ve katkısı olan herkese çok teşekkür ederim.“ dedi

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da, en büyük yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade ederek bu çalışmanın içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Avcı sözlerine şu şekilde devam etti; “  Bizler Altıeylül Belediyesi olarak en çok protokol yaptığımız kurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü. Eğitim olduğu zaman böyle projelerin içinde olmaya gayret ediyoruz. Milli Eğitim Müdürümüz ve Dekan hocamıza bu güzel protokolden dolayı teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüzün de bahsettiği gibi geçen yıl bu projeyi küçük bir çerçeve içinde yapılarak elde edilen başarı, bugün yapılan protokol ile ilçe genelinde yayılacak. Yarının öğretmenleri bugünden eğitime başlıyorlar. 
Özellikle ekonomik olarak zayıf, akademik olarak güçlü öğrencilerimizin başarılarına katkı sunacak, aynı zamanda NEF öğrencilerimizin bugünden eğitimci olmalarında deneyim kazandıracak çok güzel bir projeye imza atıyoruz. Bizler öğrencilerimiz için, çocuklarımızın yetişmesi için gücümüz yettiğince, elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bu protokolün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Ayrıca öğretmenlik mesleğinin büyük ölçüde toplumsal sorumluluk taşıyan meslek alanlarından biri olması, öğretmenlerin toplumla bütünleşme gibi önemli görev ve sorumluluklarının bulunması nedeniyle, Necati Bey Eğitim Fakültesi öğretmen adaylarının hizmet öncesi eğitimleri sırasında bu yönlerini geliştirme amacını güden deneyimler kazanmaları hedeflenmektedir.

Aramalar : imza,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

Reklam
YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Deva Partisi Sizce Başarılı Olurmu?
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb