13 Aralık 2019 Cuma
Logo

Balıkesir’e yatırımlar Ankara’da masaya yatırıldı


18-7-2019
Balıkesir’e yatırımlar Ankara’da masaya yatırıldı

Rahmi Kula bu konuda açıklamada bulundu

BALIKESİR’E YATIRIM SEFERBERLİĞİ

Geçtiğimiz günlerde Volkswagen Grup’un Türkiye’de yatırım yapma kararı şehrimizdeki tüm Kurum ve Kuruluşları harekete geçirmiştir. 

Bütün yolların kesişme noktasında olan İlimiz son dönemde yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir. Her geçen gün Balıkesir’e yapılması planlanan yeni yatırımlar konusunda gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

İlimize yeni yatırımların getirilebilmesi ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de yatırım yapacak olan firmalara yer gösterilmesi sırasında Balıkesir’in doğru anlatılabilmesi adına Balıkesir Ak Parti Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Altıeylül ve Karesi İlçe Belediye Başkanlarımız, Balıkesir Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası Başkanlarımız ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımızdan oluşan bir heyet ile, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Arda ERMUT’u ziyaret ederek şehrimize yatırım ile ilgili istişarelerde bulunduk. 

Görüşmemizde Balıkesir’e yatırım yapılmasının nedenleri, yatırımın neden cazip olduğu, alt yapısıyla, lojistik imkanlarıyla Balıkesir’in bu yatırımlara hazır olduğu konusunda Cumhurbaşkanlığı Yatırı Ofisi Yetkilileri bilgilendirildi. 

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yetkililerini yatırım olanaklarını yerinde incelemek üzere şehrimize davet ettik. 

Volkswagen’in henüz hangi ülkeye yatırım yapacağı belli değil. Ancak bizim ziyaretimizin gerek otomobil yatırımı gerekse bundan sonra gelecek yatırımlar için farkındalık yarattığı düşüncesindeyim. 

Bizler şehrin tüm dinamikleriyle, birlik ve beraberlik içerisinde Balıkesir’imiz yeni yatırımlara hazır olduğuna inanıyor ve yeni yatırımları İlimize bekliyoruz. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ziyaretimizin ardından heyet olarak, aynı zamanda Burhaniyeli hemşehrimiz olan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT’İ makamında ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunduk. 


Aramalar : Kulann,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesir Polisinden BASKINI ve Şafak Operasyonu !
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb