14 Ekim 2019 Pazartesi
Logo

SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ


19-3-2015
SEMRA AMAN AKYÜREK  ÇIPLAK AĞA  DEDİ

GAZETECİ SEMRA AMAN AKTÜREK AĞA ÇIPLAK 1.DEYİP KÖŞE YAZISI YAZDI

                      AĞA ÇIPLAK 1


AĞA ÇIPLAK  1

      Bir varmış bir yokmuş iki dağ arasında bir bina bacasında sesi yükselen bir ağa yaşarmış.


      Şehre hâkim olmaya çalışan ağa, astığım astık kestiğim kestik der fakat olup bitenden de haberi olmazmış. Yüreği temiz; fakat çevresindekilerin çıkardığı tozdan gerçekleri göremeyecek kadar şaşkın olmuş.


* **Gel zaman git zaman şehirde çıkan söylentiler alıp başını gitmiş. Çoğu doğru azı yanlış olan bilgiler kulaktan kulağa yayılırken şehrin delisi elindeki fotoğrafları kanıt olarak kullanıp bildiklerini bir yazara anlatmış. Fotoğrafı gören önce mümkün değil derken çekimden habersiz verilen bu görüntü ortalığı yıkacak evi bacayı ateş gibi sarıp yok edecek cinstenmiş…


***Şehirde sıkıntı yaşayan ağaya dert anlatamaya gider fakat derdini anlatamadan geri gelirmiş. Ağanın idareci heyeti kendi sıkıntılarını çözemez ve yanlış hesaplar yaparak sürekli ‘Yanlış hesap Bağdat’tan döner dedirtirmiş’…


                BİZ SENİ UYANIK BİLİRDİK…


           Şehrin birinde kenar semtlerden birinde oturan yaşlı bir kadın varmış. Bir gün Padişahın huzuruna çıkmak istediğini görevlilere bildirmiş. Bunun üzerine Padişahın karşısına çıkarılmış. Yaşlı kadın: Evinin soyulduğunu ve bu olaydan Padişahın sorumlu olduğunu söyleyerek, şikâyette bulunmuş. Bunun üzerine hiddetlenen Kanuni: Bana bak kadın, sen niçin bu kadar derin uyku uyudun da evinin soyulduğunu duymadın? Deyince, yaşlı kadın: Padişahım! 

           Kusura bakma, biz seni uyanık bilirdik, onun için evimizde rahat uyuyorduk demiş. Bu cevap üzerine Kanuni utanarak: Haklısınız diyerek, kadının çalınan mallarının bedelini kendi malından ödemiş.


Aramalar : SEMRA AMAN YAZDi, , ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

İŞTE ATATÜRKÜ ANLATAN YÜREKLİ BİR İNSAN TIKLA İZLE
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Web Tasarım: Özgüweb