22 Şubat 2018 Perşembe
Logo

BALIKESİRE YENİ BİR ADLİYE SARAYI YAPILSIN !


8-9-2017
  BALIKESİRE  YENİ BİR ADLİYE  SARAYI  YAPILSIN !

2008 YILINDA HİZMETE AÇILAN BALIKESİR ADLİYE SARAYI YETERSİZ BULUNUYOR !

                    Balıkesir ili Altıeylül ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi 8109 ada / 5 no’lu 21.099,72 metrekarelik parselin 3.491 metrekaresi üzerine inşa edilmiş olan Adalet Sarayı binası bodrum , zemin , 1 , 2 , 3 ve 4. kat olmak üzere toplam altı katlı olup 17.454 metrekare kapalı , 17.606 metrekare açık alana sahipti.


                    Adalet Sarayı binası , 11.10.2007 tarihinde geçici kabulü yapılarak , 11.02.2008 tarihinde hizmete açılmıştı. Binanın resmi açılışı ise dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali ŞAHİN’in de katıldığı törenle 02.08.2008 tarihinde yapılmıştı.

                    18 Duruşma Salonuna sahip binada toplam 21 Mahkeme ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı birimlerin yanısıra Adli Tıp , Adli Sicil , İl ve İlçe Seçim Kurulları da hizmet vermekte.                    PTT şubesi , Kantin , Açık ve Kapalı Kafeteryalar , Otopark , Süs ve Hediyelik Eşya Satış Reyonu ve Konferans Salonu da bulunan Adalet Sarayı Binası çağdaş mimarisi ile göz doldurmaktaydır.


 
                       Ama Hızla Büyüyen Balıkesir Yetmez Oldu, Adliye Koridorları ODA OLARAK GÖLÜNDÜ , Yene Kurulan.3.Ağır Ceza Mahkemesi  ve 1.ve 2.Ağır Ceza Mahkemeleri Yetersiz  Kalıyor.

                         Balıkesitli Hukukcular " BAKANLIK BALIKESİRE YENİ ADLİYE SATAYI YAPMALI BALIKESİRE 10 YILDA  YETERSİZ OLAN DEĞİL 50  SENE YETECEK GENİŞ KAPSAMLI ADLİYE SARAYI YAPILMALI " DEMEKTELER.

                    Gaziosmanpaşa Mahallesi sınırları içerisinde ve Yeni İzmir Yolu üzerinde bulunan Adalet Sarayının şehir merkezine uzaklığı 4 km olup toplu taşım araçları ile ulaşılabileceği gibi Bigadiç ve Sındırgı minübüsleri ile de ulaşımı mümkündür.

Aramalar : ADLiYE SARAYi, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım