22 Şubat 2018 Perşembe
Logo

BALIKESİRDE FETÖDEN TUTUKLANAN KAÇ EMNİYET MÜDÜRÜ , MÜDÜR YARDIMCILARI NE KADAR ÖDÜL ADILAR !


4-9-2017
  BALIKESİRDE FETÖDEN TUTUKLANAN KAÇ EMNİYET MÜDÜRÜ , MÜDÜR YARDIMCILARI NE KADAR ÖDÜL ADILAR !

SAYIN BALIKESİR EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ SİZDE AÇIKLAYIN BALIKESİRDE KAÇTENE FETÖCÜ MÜDÜR VE POLİS ÖDÜL VURGUNU YAPTI !

  •                                     FET֒NUN ÖDÜL VURGUNU

FET֒NUN ÖDÜL VURGUNU
    FET֒cü emniyet müdürlerinin, başta kendileri olmak üzere örgüt üyesi ilçe ve şube müdürleri ile polis memurlarına her dönem en üst sınırdan para ödülü yazdığı belirlendi. Bu paraların daha sonra emniyet mensuplarının maaşlarından kesilerek örgüte aktarıldığı ortaya çıktı

     FETÖ, örgüt üyesi emniyet müdürleri ve polisler aracılığıyla güvenlik güçlerine olağanüstü durumlarda gösterdikleri gayret ve başarılardan dolayı verilen ’taltif’ yani para ödülü sistemi sayesinde halkın milyonlarca lirasını cebe indirip örgüte aktardığı ortaya çıktı. Yılda ortalama 3 kez toplanan taltif komisyonuna, personel başına ne kadar maaş taltifi ödüllendirmesi yapılması konusunda görüş bildiren FET֒cü emniyet müdürlerinin, başta kendileri olmak üzere örgüt üyesi ilçe ve şube müdürleri ile polis memurlarına her dönem üst sınırdan para ödülü yazdığı belirlendi. Bu ödemelerin de daha sonra örgüt üyesi emniyet mensuplarının maaşlarından ’himmet’ olarak yüksek kesintiler yapılarak tekrar cemaate aktarıldığı iddia edildi.

    Aylarca ailesinin yüzünü görmeden görev yapan emniyet personeli meslek hayatı boyunca ortalama 10 ile 30 arasında taltif alırken, FET֒cü emniyet mensuplarının en yüksek katsayı üzerinden yüzlerce taltif aldığı gözlendi. Bunların arasında 5 yılını doldurmayan emniyet mensuplarının olduğu dikkat çekti.

      ALİ BİLKAY: 362 MAAŞ ÖDÜL 2011 ile 2014 arasında İzmir İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan, bu süreçte FET֒nün kumpası olduğu ortaya çıkan askeri casusluk ve yasadışı dinleme operasyonu ile 17-25 Aralık operasyonlarının İzmir ayağını yürüten ve son görev yaptığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’ndan KHK ile ihraç edilen Ali Bilkay’ın en üst kat sayı üzerinden 362 maaş taltifi aldığı belirlendi.

RAMAZAN KARAKAYALI: 709 MAAŞ ÖDÜL: FET֒nün ’Casusluk ve Yasadışı Dinleme’ kumpasında Ali Bilkay ile birlikte yargılanan, ’Bylock’ kullanıcısı, İzmir eski İstihbarat Şube Müdürü ve FET֒nün istihbarat imamı olduğu iddia edilen firari sanık Ramazan Karakayalı’nın en üst kat sayıdan 709 maaş taltif aldığı kaydedildi. Karakayalı yıllarca İzmir İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görev yaptı. FET֒nün istihbarat imamı olan Karakayalı’nın FETÖ karşıtı polis, asker ve kamu görevlilerinden oluşan 402 kişiyi dinleyip kumpas kurduğu ortaya çıkmıştı.

MUSTAFA ÇİL: 686 MAAŞ ÖDÜL

Bir dönem İzmir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü görevi yapan, 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi ederek Afyonkarahisar POMEM’e atanan ancak cep telefonunda ’Bylock’ tespit edilen ve KHK ile görevinden ihraç edilen tutuklu sanık Mustafa Çil’in 686 maaş taltif aldığı tespit edildi.

HEPSİNDEN ’BYLOCK’ ÇIKMIŞTI

MEMDUH TOSUN: 494 MAAŞ

ÖDÜL Casusluk ve Yasadışı Dinleme’ operasyonlarında İzmir’de görev yapan ancak Yalova İl Emniyet Müdürlüğü’nde 3. sınıf Emniyet Müdürü iken FETÖ soruşturması kapsamında görevinden KHK ile ihraç edilen ve ’ByLock’ kullanıcı olduğu ortaya çıkan tutuklu sanık Memduh Tosun’un 494 maaş taltifinin bulunduğu öğrenildi.

MEHMET ERİKOĞLU: 491 MAAŞ ÖDÜL:

İzmir Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan, 3. sınıf Emniyet Müdürü olarak son atandığı Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu’ndaki görevinden KHK ile ihraç edilen ve Bylock kullanıcısı olarak FETÖ davasından aranan firari sanık Mehmet Erikoğlu’nun en üst kat sayıdan 491 maaş taltifinin olduğu kaydedildi.

TANER AYDIN: 482 MAAŞ ÖDÜL:

Eski İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay döneminde Organize Suçlar Mücadele eski Müdür Yardımcısı olan ve KHK ile İzmir Personel Şube Müdürlüğü görevinden ihraç edilen ’ByLock’ kullanıcısı 4. sınıf emniyet müdürü tutuklu sanık Taner Aydın’ın da en üst kat sayıdan 482 maaş taltifinin olduğu öğrenildi.

BEHZAT TUZCU: 471 MAAŞ ÖDÜL:

İzmir’de bir dönem Narkotik Narkotik Şube Müdürlüğü yapan, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nde 3. Sınıf Emniyet Müdürü’yken FETÖ soruşturmasında KHK ile ihraç edilen Bylock kullanıcısı Behzat Tuzcu’nun 471 maaş ödül aldığı belirlendi. Firari Tuzcu’nun Konya İl Emniyet eski Müdürü olan babası Salih Tuzcu ile ikizi Yabancılar Şube eski Müdürü Bahri Tuzcu da halen FET֒den aranıyor.

MEHMET ALİ ŞEVİK: 448 MAAŞ ÖDÜL:

Eski İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay döneminde Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden Sorumlu İzmir eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Şevik’in de en üst kat sayıdan 448 maaş taltifi aldığı öğrenildi. Halen tutuklu bulunan Şevik’in de Bylock kullandığı ortaya çıktı.

TALTİF ZENGİNİ DİĞER POLİSLER

                 İzmir ’de görev yapan ve KHK ile görevlerinden ihraç edilen ’Bylock’çu tutuklu sanıklardan emniyet müdürü Erkan Değer’in 409, emniyet müdürü Serkan Çiftçi’nin 375, emniyet müdürü Hakan Arık’ın 354, emniyet müdürü firari sanık Emin Göktaş’ın 346, emniyet müdürü Yusuf Usşen’in 343, emniyet müdürü Halis Çevik’in 337, polis memuru Suat Güreycan’ın 323, Başkomiser Yaser Özoğlu’nun 310, Komiser Yardımcısı Özcan Kezzap’ın 310, emniyet müdürü Mehmet Emin Çakıcı’nın 293, polis memuru Gökay Ersel Gülek’in 291, polis memuru Cem Kendigelen’in 283, komiser yardımcısı Engin Öztürk’ün 280, Başkomiser Ayhan Arıkanoğlu’nun 256, Komiser Yardımcısı Muhammet Ali Özmen’in 222, polis memuru Seyit Ahmet Sarı’nın 218, polis memuru Cemil Yörük’ün 203, komiser Fahrettin Karaağaç’ın 185, komiser Mustafa Edip Çakmak’ın 185, Başkomiser Talha Ülkümen’in 181, Komiser Yardımcısı Özcan Karanfil’in 148, Komiser Yardımcısı Selçuk Küçükaslan’ın 147, Komiser Yardımcısı Seyfullah Özdemir’in 140, Komiser Abdi Dural’ın 140, polis memuru Ramazan Özdemir’in 132, emniyet müdürü Müjdat Karagöz’ün 125, Komiser Yardımcısı Ali Bekar’ın 110, polis memuru Mükremin Dal’ın 96, polis memuru Murat Demirkıran’ın 94 ve polis memuru Hanifi Aydın’ın 89 maaş taltifi aldığı ortaya çıktı.

METİN BURMALI


Aramalar : AciKLAYiN, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım