18 Şubat 2018 Pazar
Logo

İŞTE BALIKESİRDE MHPDE DEMOKRASİ YOK OLDUĞUNUN KONGERESİ !


12-7-2017
İŞTE BALIKESİRDE MHPDE DEMOKRASİ  YOK OLDUĞUNUN KONGERESİ !

ADAY OLARAK KONGEREYE GELDİ BAŞKANLIK SEÇİMİNE SOKULMADI !

Balıkesir’de MHP il başkanı adayı seçime sokulmadı

Balıkesir’de 2 liste ile başlayan MHP İl Kongresi’nde Mustafa Ozan Dereli’nin listesi Divan Başkanlığı tarafından seçime sokulmayınca kongreye tek liste ile giren Suat Par, Balıkesir MHP’nin yeni il başkanı oldu.

Genel Kurul devam ederken Divan Başkanı MHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mehmet Günal, MHP Genel Merkezi’nin listelerinin incelenmesi sonrasında Mustafa Ozan Dereli ile birlikte 6 partilinin daha Yargıtay tarafından onaylanan üye listelerinde isimlerinin bulunmadığını açıkladı.

Yeni Çağ’da yer alan habere göre, delegeler tarafından itirazlarla karşılanan karar sonrasında Mustafa Ozan Dereli rakibi Suat Par’ın elini havaya kaldırarak kongre salonunu terk etti. Hazirun cetvelinde imzası olmasına rağmen, "Üye değilsiniz" denilerek adaylıktan el çektirilen il başkan adayı Mustafa Ozan Dereli, yaşanan olayın çok zoruna gittiğini ve haksızlığa uğradığını söyleyerek şöyle konuştu: "En çok üzüldüğüm nokta da üye olmamamı sebep göstererek beni aday yapmamaları. Çok zoruma gitti bu. Belediye başkanlığı adayı olmuşum, ilçe yönetimlerinde görev yapmışım. İkinci defa il başkanlığına aday oluyorum, bana diyorlar ki: ’Sen üye değilsin ve bu seçime katılamazsın.’ Ben gözümü MHP’de açtım. Ben yine de parti içinde kalıp mücadeleme devam edeceğim."

"PARTİYE ÜYE OLMADIĞIMI SÖYLEDİLER"

Halen il kongresi delegesi ve parti üyesi olduğunu ifade eden Dereli, geçen pazar günü yaşanları şöyle anlattı:

"Aday olmak için listemizi hazırladık verdik. Sonra bize, ’Genel Merkez ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sizin partimize üye olmadığınız ortaya çıkmıştır. Üye olmadığın için aday olamazsın’ dediler. Ben de bunun üzerine şu andaki hazirunda il delegesi olarak imza attım içeri girerken dedim. ’Hazirun’da imzam olduğu halde, delege olduğum halde nasıl üye olamam’ dedim. Çünkü hazirun resmi bir evrak. İl seçim kurulunun, ilçe seçim kurulunun imzalayıp mühürlediği bir liste. Bu listede adım var fakat benim üye olmadığım söylendi. Ki bu kadar kısa bir sürede nasıl benim partiden üyeliğimin çıkartıldığını bilmiyorum. Yapacak bir şey kalmadığı için en son çareyi bu olarak buldular."

Salonda çok gergin bir ortam bulunduğunu belirten Mustafa Ozan Dereli, "Bir taraf ’Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’, bir taraf da ’Alparslan Türkeş’in askerleriyiz’ diye bağırıyordu. Kimse kimseye de bir şey diyemiyor çünkü ikisi de bizim partiye mâl olmuş insanlar sonuçta. Biz sakin kalmayı yeğledik. Divan başkanına gidip, ’Anlaşılan o ki, siz bizi hiçbir şekilde aday göstermeyeceksiniz teşekkür ederiz’ dedik. Diğer aday arkadaşı da tebrik ettim elini havaya kaldırdım başarılar diliyorum dedim" diye konuştu. İhraç edilmediği sürece parti içinde kalıp mücadelesine devam edeceğini bildiren Dereli sözlerini şöyle tamamladı: "Ama bana da ısrarla git diyorlar. Bu partide olma diyorlar. Geçen seçimlerde de adaydım 1 oyla kaybettim, şimdi yarışamadan seçimleri kaybettim. Ama bunların istediği siz gidin yeni oluşumlarda yer alın, yeni partilerde yer alın. Zorla bizi ötekileştiriyorlar. Bu parti içinde kalıp mücadeleme devam edeceğim."


Aramalar : SOKULMADi, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

BALIKESİRİN DAMADI NECATİ EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU CHP GENEL BAŞKANI OLMAK İŞTİYOR !
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım