22 Şubat 2018 Perşembe
Logo

DARBECİ OLDUKLARI İDDASI İLE BALIKESİRDE YARGILANAN KOMUTANLARIN DURUŞMA NOTLARI !


11-7-2017
DARBECİ OLDUKLARI İDDASI İLE BALIKESİRDE YARGILANAN KOMUTANLARIN DURUŞMA NOTLARI !

İŞTE DARBE GÜNÜ BALIKESİRDE YAŞANANLAR !

Üssü ve İl Jandarma komutanının da yargılandığı davanın duruşması dün yapıldı. CHP Eski İl Başkanı Muzaffer Mavuk ile Karesi CHP Belediye Meclis Üyesi Çiğdem Dönmez’in askerlerin avukatlığını aldığı gözlenirken Ak Parti İl Başkanı Avukat Hasan Demiraslan, Avukat Yusuf Eraslan da müdahil olarak davaya katıldılar. Tanıklar 15 Temmuz’da Ordu Donatım’da neler yaşandığını dakika dakika anlattılar

BALIKESİRDEKİ DARBECİ KOMUTANLAR ile ilgili görsel sonucu

15 Temmuz’da Ordu Donatım Okulu Garnizon Komutanı Mehmet Akyürek, 9. Ana Jet Üssü Komutanı İsak Dayıoğlu, Jandarma İl Komutanı Ömer Arık, Jandarma Binbaşı Tamer Akkoyun gibi isimlerin yargılandığı davanın duruşması dün 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkemede 3 tanık dinlendi.

 


 BALIKESİRDEKİ DARBECİ KOMUTANLAR ile ilgili görsel sonucu  BALIKESİRDEKİ DARBECİ KOMUTANLAR ile ilgili görsel sonucu


 

BAŞBAKANLIKTAN GELEN AVUKATIN TIKI ÇIKMADI

 

Sanık askerlerin avukatları hem mahkeme heyetine hem de dinlenen tanıkları soru yağmuruna tutarken Başbakanlıktan resmi olarak gelip müdahil olan Başbakanlığın kadrolu avukatının ne sanıklara ne de tanıklara tek bir soru sormaması dikkat çekti.

 

JANDARMA KOMUTANININ ORDU DONATIMDA NE İŞİ VARSA?BALIKESİRDEKİ DARBECİ KOMUTANLAR ile ilgili görsel sonucu


Dün duruşmada tanık olarak Araç Bakım Kurul Başkanı Yarbay Tamer Karpuzlar ile Albay İsmail Ulusoy ile Bakım Okulu Komutanı Albay Mehmet Gücü dinlendi.

Albay Mehmet Gücü ile dönemin Garnizon Komutanı Mehmet Akyürek arasında oldukça gergin anlar yaşandı. Akyürek tanık Gücü’nün kendisi ile husumeti olduğunu, defalarca da sözlü tartışma yaşadıklarını belirtirken Akyürek’in avukatları da Gücü’yü soruları ile sıkıştırmaya çalıştılar.

 

ALBAY GÜCÜ: “KOMUTAN VALİ İLE GÖRÜŞÜRKEN YANINDAYDIM”

 

Tanık Albay Mehmet Gücü 15 Temmuz gecesi Garnizonda tanık olduklarını saat saat anlattı. Kendisini o gece Mehmet Akyürek’in aradığını ve olaylardan haberim olup olmadığını sorduğunu söyledi. Daha sonra da kendisini Kurmay Yarbay Serdar Demir’in aradığını ve Harekat Merkezi kurulabilir diyerek de garnizona çağırdığını belirtti. 23:30 gibi Akyürek’in makam odasına gittiğini ifade eden Gücü Akyürek’in odasına girdiğinde kendisine lojmanların güvenlik önlemlerinin arttırılmasını istediğini söyledi. Gücü “Akyürek odada Genelkurmay ile görüşmeye çalışıyordu. Bir ara bana araçların durumu nasıl, bir görmek lazım dedi. Meslek Yüksek Okulu Komutanı Şenol Alkış sivil kıyafet ile odaya geldi. Daha sonra Jandarma il komutanı Albay Ömer Arık sivil kıyafet ile garnizona geldi. Akyürek, Arık ve Alkış yaklaşık 15 dakika kadar beraber yürüdüler. Daha sonra Jandarma komutanı ayrıldı. Daha sonra grup olarak Kemal Balıkesir Salonunda oturduk. Akyürek bana Balıkesir’in kaç giriş çıkışı var diye sordu.

 

“VALİ YAZICI AKYÜREK’TEN AÇIKLAMA YAPMASINI İSTEDİ, O YAPMADI”

 

Vali Ersin Yazıcı’nın Mehmet Akyürek’i aradığında salondaydım. Çok uzun konuşmadılar. Vali Bey Akyürek’ten hemen basına açıklama yapmasını, Balıkesir’de kalkışmaya kimsenin katılmadığını söylemesini talep etti. Akyürek de bunu yapmayacağını söyledi. “Neye dayanarak böyle bir açıklama yapabilirim Sayın Vali” dedi. Ben o gece gelişmeleri 04:30’a kadar takip edip sonra uyumuşum. Sabah 06:00’da Mesut Eray’ın beni ikinci kez araması ile uyandım. Eray yine garnizonun ne durumda olduğunu, kalkışmaya katılan olup olmadığını sordu ben de yok dedim. Sabah 09:00 sıralarında Mehmet Akyürek kendisini Vali’nin aradığını ve asayiş toplantısına davet ettiğini söyledi.”


Aramalar : YAsANANLAR, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım