12 Aralık 2017 Salı
Logo

BEST KAPATILMASIN KAMPANYASINA SİZDE KATILIN !


19-6-2017
BEST KAPATILMASIN KAMPANYASINA SİZDE KATILIN !

BEST BALIKESIRDE BASKETBOLU SEVDİRDİ ,BEST BALIKESIR TARIHİNDE İLKKEZ BALIKESİRİ BASKETBOL SÜPER LIĞE ÇIKARDI ! BEST KAPATILMASIN ?

BİLMİYORUM FARKINDA MISINIZ, ŞEHRİMİZİN TAKIMI BEST BASKETBOL KULÜBÜ SESSİZ SEDASIZ ELİMİZDEN ALINIYOR. BİZ DURSUNBEY’DEN BUNA İTİRAZ EDİYORUZ. EMİNİM BALIKESİRLİLERDE ŞEHİRLERİNİN TAKIMLARINA SAHİP ÇIKARLAR. YAZDIKLARIM RONA YIRCALI’YA ULAŞIR MI BİLMEM. EN AZINDAN İÇİMDE KALMAYACAK.

Sn. Rona YIRCALI,

Aldığınız bir kararla ilgili olarak Balıkesir Dursunbey’den gelen küçük bir itirazı dikkate alır mısınız? Tabi öncelikleneden itiraz ettiğimi kısaca anlatmak isterim. Umarım okuma sabrını gösterirsiniz.
Yaklaşık 11 yıldır Dursunbey’de rehber öğretmen olarak görev yapıyorum. Rehber öğretmen olduğum için çocuklara not verme gibi bir derdim yok. Onlarla birebir görüşmeler yapıyorum ve sıkıntı ya da heyecanlarını paylaşıyorum.  Mesleğim açısından son yıllarda önemli bir keşfim oldu.  O da hayatımın en önemli renklerinden olan spor sevgimi öğrencilerimle bir bağ olarak kullanmak... Artık birlikte basketbol oynadığım, Best Balıkesir üzerine konuştuğum öğrencilerimi çok daha kolay etkileyebiliyor ve yönlendirebiliyorum.
Dursunbey’e yolunuz düştü mü bilmiyorum. Merkezden oldukça uzak bir yerleşim.  Ülkenin geri kalanında olduğu gibi spor denilince anlaşılan futbol.  Daha doğrusu yakın bir zamana kadar böyleydi. Okulum tarafından hazırlanan ve Best Balıkesir Basketbol Takımının da iştirakçi olarak yer aldığı AİLENLE KUCAKLAŞ, ZARARLI MADDELERDEN UZAKLAŞ Projesi ile gençleri basketbol sevgisi ile zararlı alışkanlıklardan uzak tutmayı planlamıştık. Proje öylesine başarılı oldu ki artık Dursunbeyli gençler zamanlarının önemli bir bölümü basketbol sahalarında geçirir hale geldi. Hatta bu ilgi nedeniyle yakında belediye bünyesinde bir basketbol kulübü kurulması  bile gündeme geldi. 
Aslında her şey Best Balıkesir Kulübünün yaptığımız çağrıya duyarsız kalmaması ile başladı. Normalde etki alanı çok da genişlemeyecek bir sosyal sorumluluk projesi Best Balıkesir’in katkısıyla bambaşka bir noktaya geldi. 26 Aralık 2015 tarihinde yapılan Best Balıkesir – Tofaş mücadelesine misafir olarak yer alan aileler bu güzel sporu keşfetti. Daha sonrasında Best Balıkesir takımının idmanına giden minik basketbol sevdalılarının heyecanı görülmeye değerdi. 
BAŞARI!!!
Bu yıl ilk kez Basketbol Süper lige yükselen Best Balıkesir’in küme düşmesinin size göre birçok sebebi olabilir. Yanlış transferler,  yönetimsel kusurlar vb… Eğer bana soracak olursanız: Tuhaf ama takımımız “iyi” olduğu için başarısız oldu. Yanlış okumadınız, İYİ olduğu için. Balıkesir deki maçların birçoğunu ailemle birlikte izledim. Abartmıyorum hiç küfür duymadım. Tabi bu güzel ortam Best’e yaramadı. Eğer Best’in çirkef bir seyircisi olsaydı şimdi bambaşka bir yerde olurdu olmasına ama biz ailemizle olur muyduk ? işte orası meçhul. 
EĞER BAŞARI KRİTERİNİZ LİGDE KALMAKSA, EVET TAKIM BAŞARISIZ. BAŞARIYI SPOR SEVGİSİNİ TOPLUMA BENİMSETME, GENÇLERİ OLUMSUZLUKLARDAN UZAK TUTMA OLARAK DEĞERLENDİRİRSEK, İŞTE O ZAMAN KULÜBÜNÜZ ÇOK AMA ÇOK BAŞARILI…

İŞTE İTİRAZIM !

Son günlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Best Balıkesir ile basketbol sevgisi aşıladığımız çocuklarımız, Dursunbeyden kafilelerle maçlara gelen basketbolseverler ve ben… Hayatımızın en güzel renklerinden birini elimizden aldınız. Oysa biz ligden düşen takımımızın yanında olmak için birbirimize söz vermiştik. Önümüzdeki yıl hiç üşenmeyecek takımımızı hiç yalnız bırakmayacaktık. 
Gidin diğer  Balıkesir takımı destekleyin diyebilirsiniz! Ancak Best bizim ilk göz ağrımızdı, adı üstünde “en iyisiydi” bize en çok değer verendi, gönlümüzü çalandı. İşte bu yüzden uzun yılların emeğini bir çırpıda silmenizi kabullenemiyorum. Tabi ben sıradan bir öğretmen siz de koskoca Rona Yırcalı’sınız. Elbet sana mı kalmış diyebilirsiniz, sen anlamazsın bu işlerden diye çıkışabilirsiniz. Senin bilmediğin başka şeyler var gibisinde ayar da verebilirsiniz. Ama ben sıradan biri olarak verdiğiniz karara itiraz ediyorum!!!

RİCA!!!

Sizden son kez verdiğiniz kararı gözden geçirmenizi rica ediyorum. Bu takımı Balıkesir’den koparmayın. Bu güzel şehrin dört bir yanında basketbol sevgisi yeşermeye başlayan binlerce genç için bunu yapın. Eğer fikriniz değişirse eminim gelecekte hiç pişman olmayacaksınız.

Sevgilerimle…

Uğur SATILMA
DURSUNBEY ATATÜRK ORTAOKULU
REHBER ÖĞRETMENİ
#Bestbalıkesir #ronayircali

Aramalar : BEST , , , ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım