14 Aralık 2017 Perşembe
Logo

BALIKESİRDEKİ DARBECİ SUBAYLLAR BAKALIM KAÇ YIL HAPİS CEZASINA ÇAPTIRILACAK !


16-6-2017
  BALIKESİRDEKİ DARBECİ SUBAYLLAR  BAKALIM KAÇ YIL HAPİS CEZASINA ÇAPTIRILACAK !

DARBECİ SUBAYLARA AĞIR HAPİS CEZALARI !

DARBECİLERE 23 MÜEBBET HAPİS!

Darbe Davalarında Ankara’daki İlk Karar: 23 Müebbet

DARBECİLERE 23 MÜEBBET HAPİS!

 

 

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın alıkonulmasına ilişkin davada, sanıkların 18’i ağırlaştırılmış müebbet, 5’i de müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu Ankara’da alınmış ilk karar oldu.15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın alıkonulmasına ilişkin davada karar çıktı.

 

 

 


23 MÜEBBET HAPİS CEZASI

 

 

18 sanık ağırlaştırılmış müebbet ve 12’şer yıl, 5 sanık ise müebbet ve 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhsin Kutsi Barış’a da "Kişiyi hürriyetinden alıkoyma" suçundan 12 yıl hapis cezası verildi. Sanıklar arasında yer alan iki er beraat etti.

 

 


Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, Sincan Cezaevi kampüsü içindeki mahkeme salonunda gördüğü duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

 


Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde mahkeme heyeti davaya ilişkin kararını açıkladı.

 

 

 


13 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

    Buna göre, sanıklar Mutlu Serkan Vurdem, Ertuğrul Yavuz, Yusuf Yiğit, Erkan Erol, Mahmut Gündoğdu, Haydar Aktaş, Burhan Özdil, Ali Hızlı, Süleyman Selek, Fevzi Şimşek, Adem Parlak, Burak Ercan, Mustafa Deyan, Servet Taşcı, Mennan Yeşilbaş, Selçuk Uçar, Yüksel Karatay, Osman Ertuğal, Yunus Emre Ceviz, Güven Kiper, Ömer Erarslan, Sebhetullah Demir ve Murat Sarı "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Bu sanıklara ayrıca "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 12’şer yıl hapis cezası verildi.

     Sanıklardan, Ceviz, Kiper, Erarslan, Demir ve Sarı’nın cezaları Türk Ceza Kanunu’ndaki indirim hükümleri uyarınca müebbet ve 10’ar yıl hapis cezası olarak belirlendi.

      Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden Genelkurmay çatı davasında yargılanan eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Barış’a da "Kişiyi hürriyetinden alıkoyma" suçundan 12 yıl hapis cezası verildi.

       2 KİŞİYE BERAAT ÇIKTI

     Sanıklar arasında yer alan erler Mehmet Akif Özyılmaz ve Aykut Şahin’in beraatına karar verilirken, davanın firari sanığı eski Tuğgeneral Ali Kalyoncu’nun dosyasının ayrılmasına hükmedildi.

     OLAYIN GEÇMİŞİ

        Cumhuriyet Savcısı Hamza Yokuş, duruşmanın 22 Mayıs 2017’deki celsesinde 69 sayfalık esas hakkındaki mütalaasını açıklamıştı.

FET֒nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga’nın darbeci askerler tarafından zorla ambulansa bindirilerek Akıncı Üssü’ne getirildiği anımsatılan mütalaada, Kasırga’nın derdest edilmesinin, darbeci askerlerce planlandığı kaydedilmişti.

        Kasırga’nın darbe girişiminin ertesi günü nezarethane tarzı kilitli bir odada bulunduğu ifade edilen mütalaada, 15 Temmuz gecesi alıkonan diğer komutanlar gibi Kasırga’nın da FET֒nün bu girişiminde hedef seçildiği belirtilmişti.

        Firari eski Tuğgeneral Ali Kalyoncu’nun dosyasının ayrılması istenen mütalaada, Kalyoncu hakkındaki yakalama emrinin devamı talep edilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayında er olarak vatani görevlerini yaptıkları belirlenen Mehmet Akif Özyılmaz ve Aykut Şahin’in ise FETÖ silahlı terör örgütününü üyesi olduklarına dair delil olmadığı, silahsız 2 sanığın darbe girişimine karşı koyma imkanlarının bulunmadığı ifade edilen mütalaada, Özyılmaz ve Şahin’in beraatları istenmişti.

        Vurdem, Yavuz, Yiğit, Erol, Gündoğdu, Aktaş, Özdil, Hızlı, Selek, Şimşek, Parlak, Ercan, Deyan, Taşcı, Yeşilbaş, Uçar, Karatay, Ertuğal, Ceviz, Kiper, Erarslan, Demir ve Sarı’ya "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istenen mütalaada, sanıklar hakkında ayrıca "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 6 yıldan 21 yıla kadar hapis talep edilmişti.

- Bakalım Balıkesir 2.Ağır  CEZADA  YARGILANAN Darbeci olduğu öne Sürülen Komutanlar ne Caza Alacaklar !

Aramalar : DARBECi, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım