14 Aralık 2017 Perşembe
Logo

Pkklı Kızın Üzerinde 1000 TL. MONT ÇIKTI 1


13-6-2017
Pkklı Kızın Üzerinde 1000 TL. MONT  ÇIKTI 1

İşte Yakalanan Pkklı Sanığın Haberi

Teslim Olan Teröristin Üzerinde Bin Liralık Mont Vardı

Hakkari’de teslim olan 4 terörist, örgütle ilgili itiraflarda bulunurken teröristlerden birinin üzerindeki bin lira değerindeki mont dikkatlerden kaçmadı.


Yiyecek ve içecek verilen teröristlerin yapılan ilk sorgularında anlattıkları, örgütten kaçmak isteyenlerin nasıl engellendiği ve korkutulduğunu ortaya koydu.

"ASKERLER BİZE ÇOK İYİ DAVRANDI"

İtiraflarında örgüt içinde herkesin "Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler." diye korkutulduğunu ifade eden teröristler, "Askerler bize çok iyi davrandılar. Bizi karşılamaya geldiler. Yemek verdiler. Güzel karşıladılar. Hiçbir şiddet yoktu. Anlattıkları gibi değildi" dedi.

"KAÇMAK İSTEYENLER VAR"

Kaçmak isteyenlerin gözlerinin korkutulduğunu ifade eden bir terörist, "Kararsız olanlar var, ailesine gitmek isteyenler var. Korktukları için kaçamıyorlar, örgütten korkuyorlar. Tehdit altında kaldıkları için gitmek isteseler bile gidemiyorlar, yol bulamıyorlar. Mesela ben bile kaç yıldır kaçmaya çalışıyordum" diye konuştu.

"KAÇMAK İSTEYENLERE İDAM BİLE VAR"

Kaçmak isterken yakalananlara kötü muamele edildiğini ve zindana atıldığını anlatan terörist, "İdamdan tutneye kadar. Yargısız infaz diyorlar ya aynı o şekilde" ifadelerini kullandı.

"PKK’YA KATILDIĞIMA ÇOK PİŞMANIM"

Terör örgütüne katıldığına pişman olduklarını vurgulayan teröristlerden biri, şu itiraflarda bulundu: "Örgüte katıldığımda ’Bak sen geldin, artık bir asker oldun. Kaçarsanız ya sizi ajan yapacaklar ya da işkence edecek ve öldürecekler’ dediler. Hep bu konulardan ve işkenceden bahsediyorlardı. İlk başta kaçacağım zaman çok korktum. Dedim acaba teslim olursam böyle mi davranacaklar, beni öldürecekler mi, dövecekler mi ama geldim, teslim oldum, hiçbir şey yapmadılar. Çok iyi davrandılar. Gerçekten hiçbir zarar vermediler. Örgüte katıldığıma çok pişmanım."


Aramalar : haber, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım