20 Ocak 2018 Cumartesi
Logo

BALIKESİRDE FETÖNÜN BABALAR GURUBUNDA SENDE VARMISIN ARKADAŞ !


24-2-2017
  BALIKESİRDE FETÖNÜN BABALAR GURUBUNDA  SENDE VARMISIN  ARKADAŞ !

FETÖ iddianamesinden Rasim Ozan ve Cem Küçük çıktı ENSER VAKFINA 3 MİLYON DOLAR İSTENMİŞ !

İzmir’de FETÖ üyeliği ve yöneticiliği iddiasıyla tutuklanan işadamları hakkında iddianame hazırlandı. Örgüt içerisinde “Babalar Grubu” olarak bilinen ve FET֒yü finanse ettiği iddia edilen işadamlarına dair iddianamede medyayla ilgili de çarpıcı bilgiler yer aldı. 

FETÖ iddianamesinden Rasim Ozan ve Cem Küçük çıktı

FETÖ yöneticiliğiyle suçlanan işadamı Küçükbay, hem Sabah’ın hem de Star’ın patronlarıyla görüşüp, Rasim Ozan Kütahyalı ve Cem Küçük’ün kendi aleyhine yazmalarını engellettiğini ileri sürdü. 

Orkide yağlarının sahibi Ahmet Küçükbay’ın iddianamede yer alan 16 Ağustos 2016 tarihinde verdiği Emniyet ifadesinde, kendisinin FET֒den kopuş sürecinin Mart 2014’te gerçekleşen TUSKON toplantısında başladığını ve 2015 yılı Ekim ayına kadar sürdüğünü söyledi. Küçükbay ifadesinde ayrıca, dönemin Star yazarı Cem Küçük ve Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’yla ilgili de açıklamalarda bulundu. Küçükbay şunları söyledi: 

“Bu sürecin sonunda yapmış olduğum bu açıklamalardan sonra 1 Kasım seçimlerinden bir ay kadar önce Sabah Gazetesinde yazar olan Rasim Ozan Kütahyalı paralel yapıya ait olduğuma ilişkin bazı köşe yazıları yazıp Beyaz TV kanalında konuşmalar yapmaya başladı. Ayrıca Star Gazetesinde gazeteci yazar olan Cem Küçük de aynı şekilde aleyhimde yazılar yazıp Kanal 24 ‘te konuşmalar yapmaya başlayarak devam etti.”

FETÖ yöneticiliğiyle suçlanan işadamı Küçükbay, hem Sabah’ın hem de Star’ın patronlarıyla görüşüp, Rasim Ozan Kütahyalı ve Cem Küçük’ün kendi aleyhine yazmalarını engellettiğini ileri sürdü. 

ENSAR’A 3 MİLYON DOLARLIK BAĞIŞ İSTEĞİ

Hakkında çıkan yazılarla ilgili ilk olarak işadamı Selim Gökdemir’le görüştüklerini söyleyen Küçükbay ifadesinde şu iddialarda bulundu:  
“Gökdemir bana 
‘Ahmet abi bu yazılan çizilenleri gördükçe çok üzülüyoruz sen biraz ağır adamsın senin siyasi çevren de fazla yoktur eğer müsaade edersen bu konu ile ilgili ben birkaç görüşme yapayım bu Rasim bunları neye göre kime göre yazıyor, benim Serhat Albayrak ile aram iyi onunla bu konuyu konuşmak istiyorum’ dedi. Ben de kendisine yaşamış olduğum üzüntüyü ve rahatsızlığı dile getirerek ‘Sen bir görüş bakalım ne yapabiliriz’ dedim. Pazartesi günü Selim Gökdemir‘in aynı iş merkezinde bulunan ofisine gittim. Selim ile yaptığımız görüşmede kendisi bana ‘Senin için Serhat Albayrak ile görüştüm önce Sabah gazetesinde bir röportaj yapağız, ayrıca Ensar Vakfı’ndan birkaç kişi ile görüştüm, biliyorsun Sayın Cumhurbaşkanımız Ensar Vakfı’nı sever, değer verir, buraya bir miktar yardım yapacağız; birkaç hafta içerisinde de bu sorunlar ortadan kalkacak’ dedi. Ben de tamam o zaman, ne yapmamız lazımsa yapalım dedim. Bunun üzerine kendisi bana ‘Abi sen ilk başta 3.000.000,00 USD bir bağış yap, daha sonra bakarız’ dedi. Ben de bu rakamı duyunca önce şok oldum. Kendisine ‘Neyin bağışıymış bu, bu kadar bağış mı olur, peki nasıl yapacakmışız bu bağışı, hangi bankaya nasıl yatıracakmışız’ dedim. Kendisi ‘Yok abi sen bana bu parayı yarın nakit getir elden’ dedi. Ben de bu yardımda şirket veya kendi isminin olup olmayacağını, bu şekli ile isminin hiçbir şekilde geçmeyeceğini yıllardır bu bağışları resmi olarak yaptığımı dile getirdim.”


Aramalar : OLAY HABER, , ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

DEVLET BAHÇELİ SİZ BİR ZAMANLAR ERDOĞANA VE AKPYE BAK NELER DEMİŞTİN !
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım